Több lépcsőben végezhető a lábazati vízszigetelés

Az időjárás gyakran meglepi az embereket, mivel nem pont úgy alakul, ahogyan azt szeretnék. Szerencsére a természet működésébe direkt módon még nem tudunk belenyúlni, ami nagy szerencse. Amit viszont meg tudunk tenni, hogy felkészülünk a várható hatásokra, illetve azok következményeire. Remek példaként szolgál ehhez a lábazati vízszigetelés, ami nélkül elég sok probléma merülhet fel a fal körül. Ez jól érezhető azon épületeknél, amik sok évtizeddele ezelőtt készültek és nem lettek megfelelően felújítva. A kellő lábazati vízszigetelés hiányában a talajból megindul egy vízáramlás felfelé, amit salétromosodásnak szokás nevezni. A hajszálcsövesség jelenségét a betonszerkezetek támogatják, ugyanis ebben az anyagban képes lassan szivárogni a víz.

Gyakran nem is ez a fő probléma, hanem a földben található, különféle sók, amik kezdetben oldott állapotba vannak a folyadékokban, de amint azok kiszáradnak, kicsapódnak és képesek elválasztani a beton, tégla felületektől a vakolatot. Erre mondják, hogy lerúgja magáról a pucolást. A lábazati vízszigetelés tehát kulcsfontosságú tényező, amire megéri figyelmet fordítani. Amennyiben felmerül a hiánya vagy hatékonyságának gyengülése, akkor azt mielőbb javítani, pótolni érdemes. Ezt követően még van egyéb lehetőség a lábazati vízszigetelés fokozására.

A Sikagard®-703 W vízlepergető impregnáló anyag egy láthatatlan védőréteget képez a különféle felületeken. A nedvesség beszivárgásának megakadályozásán túl a porosodás mértékét is csökkenti ezzel javítva az esztétikai hatást minden tekintetben. Kár lenne mellőzni az előnyeit.